Türklerin Yaptıgı Vazgeçilmez ŞEyler

sezer

Birlikte Denize Girdiğimiz Arkadaşımızı Suya Alışsın Diye Islatırız 🙂 

Denizde Su şakası ile ilgili görsel sonucu

Biriyle Buluşacağımız Zamanlarda Karşıda ki Geç Kalıp Onu Aradığımız da Meşgule Atıyorsa Yakınlarda Oldugunu Anlarız 🙂

bekletilmek ile ilgili görsel sonucu

 MİSAFİRLE OTURURKEN YAPAMADIĞI MUHABBETİ KAPI ÖNÜNDE YAPMAK

‘Kapı önünde o son muhabbeti yapmayacaktın!’ Şaka şaka onu yapmazsak olur mu yahu:) İtiraf edin, çok tatlıdır o son kapı önü muhabbeti. Ama hadi kapı önünde muhabbetini yaptın, peki apartmanın çıkışına kadar gelmek ne demek? Arabaya kadar uğurlamak nedir? Yetmedi bir de misafirin korna sesiyle “Haydi allah rahatlık versin!” demesi ne anlama gelir? Aileden birinin balkondan sarkarak arabanın arkasından çılgınca el sallamasını da hesaba katmıyoruz bile…

Misafir uğurlamak ile ilgili görsel sonucu

Uyumadan Önce Açık Kalan ışığı Elimize Ne geçerse Fırlatıp Kapatmaya Çalışmak 🙂 

ışığı kapatmak ile ilgili görsel sonucu

Şampuan Kutusu Bitmek Üzereyken Kutuya Su Doldurup Şampuanı Çogaltırız 

eli öpülesi annedir, bilenler bilirler ki o kutuların etrafına içerden yapışmış, tutunmuş en az iki banyoluk şampuan daha vardır, bu güzel anneler gerek şişeyi başaşağı üç gün tutmak gerek içine ılıkça su koyup çalkalamak olsun o şampuanı kullanılır kılarlar. bu sayede de hem aile bütçesine katkıları tükenmez, hem de çevreye boşuna ekstra atık salmazlar.

şampuana su koymak ile ilgili görsel sonucu

Bozulan Elektronik Eşyalarımızı Vurarak Tamir Etmek 

insana haz verebilen bir eylemdir. “bu çalışmıyor işimize yaramaz” dedikleri bir aleti alıp kurcalayıp kurcalayıp çalışır hale getirmek güzel bir duygudur. tamir işiyle uğraşmak güzeldir zaten.

Vurarak Tamir Etmek ile ilgili görsel sonucu

Dönerin Son Lokmasıyla Ayranın Son Yudumunu Denk Getirme Çabası 🙂 

Ayranın son yudumuyla dönerin son lokmasını denk getirmek için uğraşan güzel insanlar burada mı?

döner ayran Denk getirmek ile ilgili görsel sonucu

PİPİNİ GÖSTER AMCANA!

Bütün amcalar bevliye uzmanı mı? O çocuklar o pipileri neden gösteriyor arkadaş? Porno seçimlerine mi geldiniz? Nereden çıkmış bu! Başka ülkede yapılsa çocuk tacizi var diye hapsi boylarsın. Neyse, ‘oğlu olmuş tutmuş pipisini göstermiş’ neslinin sonunun gelmesi temennisiyle…

Sadece Türklere özgü 10 davranış

 MARKET RAFINDA İLLAKİ ARKALARDAN SEÇMEK

Hayır o arkada ne var acaba? Neden en öndekini almıyorsun da ‘iyisi kesin arkadadır’ deyip arkada sondaj yapıyorsun? Milletçe hiçbir şeye kolay ulaşamadığımız için, öndekilere kolay ulaşınca rahatsız mı oluyoruz acaba? (Cevabı bilen sevabına yazsın)

KARŞI ŞERİTTEKİ ARABAYI SELEKTÖR YAPARAK “RADAR VAR” DİYE UYARMAK
Sonra vay ben duymadım, ben bilemedim filan olmasın. Giderek yaygınlaşan bir hareket olmaya namzet bir davranış. Hadi bir itiraf; bu satırların yazarı karşıdakini selektörle uyardı diye trafik cezası yese de bundan vazgeçmeyen bir trafik kardeşliği tarikatı mensubudur. 

radar uyarısı sellektör ile ilgili görsel sonucu

 KAFAYA KUŞ PİSLEYİNCE GELEN PİYANGO UMUDU
‘Madem üstümüze sıçılıyor bari bok gibi paramız olsun’ mottosuyla yaptığımız vazgeçilemez bir Türk davranışı. Olmaz olmaz demeyin, piyango alıp şansınızı deneyin. Bunu yapmayan tek biri varsa haber versin; ‘İşte o kişi’ diye haberini yapacağız.

Sadece Türklere özgü 10 davranış

AÇIKHAVAYA ÇIKINCA GELEN MANGAL YAKMA İSTEĞİ 

İster ormanda olsun ister E5 kenarında; fark etmez! O mangal yakılacak! Yeter ki bir şeyler tütsün, etlerimiz pişsin. Erkişiler, yaktıkları ateşi uzun uzun izleyerek keyfini çıkarsın! Maşasıyla, közleriyle oynasın, sigarasını kendi harladığı kömürle yaksın. Arada bir gelen ‘Etler hazır mı’ sesi, ‘Şu masayı temizleyin’ talimatı keyfimizi hiç mi hiç kaçırmasın!

Sadece Türklere özgü 10 davranış

 ARKADAŞIN ÜSTÜNE ARABA SÜRMEK

Valla kötü bir niyetimiz yok. Arkadaşın üstüne araba sürerek selam verip n’aber demek istiyoruz o kadar. Ama tabii artık o arada arkadaş arabanın altında mı? 3. sayfaya haber mi olur? Ya da “Böyle eşek şakası mı yapılır!” diye arkadaşı tarafından pataklanır mı bilemem.

Araba Sürmek ile ilgili görsel sonucu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

SATÜRN GEZEGENİ HALKASINI KAYBEDİYOR ! ( YAKLAŞIK YÜZYILLAR SONRA

Güneş sisteminin incisi Satürn halkaları hızla yok oluyor. Hızla derken, gezegeni saran 7 halka astronomik ölçeğe göre çok kısa bir sürede ve 300 milyon yılda yok olacak. Oysa bu durum, halkaların da sadece 100 milyon yaşında olduğu anlamına geliyor. Peki Satürn halkaları nasıl oluştu ve neden yok oluyor? BUZDAN HALKALAR […]